BULGARİSTAN HUKUKU

BULGARİSTAN HUKUKU

Büromuz, Bulgaristan Hukukunun çeşitli alanlarında hizmet vermektedir. Büromuz Bulgaristan ve Türkiye’de iş yapmanıza olanak sağlayan uluslararası bir hukuk bürosu olup, uzman ve tecrübeli kadrosuyla bireysel ve kurumsal müvekkillere her türlü hukuki hizmeti sunmaktadır.

Bulgaristan hukukuyla ilgili başlıca çalışma alanımız, Bulgaristan’dan çeşitli tarihlerde göçmen olarak gelmiş Türklerin Bulgaristan vatandaşlığı haklarının geri alınması üzerinedir. Geçmiş yıllarda Bulgaristan’da yaşanan acı olaylar sebebiyle doğduğu, büyüdüğü toprakları bırakıp Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Türklerin vatandaşlık haklarını geri alabilmelerinin önü açılmıştır. Vatandaşlık haklarının geri alınmasıyla ilgili her türlü işlem ve Bulgaristan Devleti makamları nezdinde her türlü başvuru, oturum, vatandaşlık ve pasaport çıkartma işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan’da yatırım yapmak, şirket kurmak, gayrimenkul almak ya da Türkiye’de kurulu bulunan şirket veya firmalarının temsilciliklerini Bulgaristan’da açmak isteyen yatırımcılara şirket kuruluşundan gayrimenkul yatırım işlemlerine kadar hukuki işlem ve prosedürlerin yerine getirilmesi noktasında her türlü hizmeti sunmaktayız.

Yine Bulgaristan vatandaşıyla evli bulunan kişilerin Bulgaristan’da oturum ve vatandaşlık almaları, doğan çocukların Bulgaristan’da kayıtlarının yapılması, evlilik ve boşanma işlemlerinin gerek Bulgaristan ve gerek Türkiye’de tanıma ve tenfizi işlemlerinin gerçekleştirilmesi noktalarında her türlü hizmeti vermekteyiz.

Bulgaristan ve Türkiye’de yaşadığınız uyuşmazlıkların çözümü,  gerekli davaların açılması, vatandaşlık başvuruları ve takibi hususlarında Bulgar ve Türk avukatlarımız ile işbirliği  içinde her türlü hukuki hizmeti sunmaktayız.

Comments

 • Ramazan taşkın | Şub 27,2019

  Babam 1950 yılı Ekim ayında Türkiye’ye giriş yapmış fakat şu anda yaşamıyor isim denklik belgesi çıkarıldı benim Bulgaristan vatandaşı olmam mümkün mü

  • sofyahukuk | Nis 28,2019

   Ramazan Taşkın, babanız 1950 Ekim göçmeni olduğu için sizin Bulgaristan vatandaşlığı alma şansınız yüksek görünüyor. BUlgaristan’dan doğum belgesinin çıkarılması ve sonrasında vatandaşlık sorgusunun yapılması gerekiyor. Bulgaristan makamlarından gelecek cevapta babanız halen vatandaş görünüyorsa sizin vatandaşlığa başvurma hakkınız oluşacaktır.

 • Özge biçimer | Eyl 3,2019

  İyi çalışmalar dedem ve babannem bulgsristan göçmenleri 1952 yılında mersinde ikamet etmeye devam etmişler babam türkiye de doğmuş benim soy ağacımda e devletten bakılınca hepsi bulgsristan görünüyor dedemden bana sirayet edebilmesi için ilk önce babamın başvurusu yapması gerektiği söylendi benim nasıl bir yol çizmem gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim iyi günler kokay gelsin

  • Sofya Hukuk | Eyl 18,2019

   Merhaba Özge Biçimer, önce dedenizin Bulgaristan Vatandaşlığının tespit ettirilmesi gerekiyor. Dedenizin vatandaşlığı korunuyorsa önce babanızın daha sonra da sizin vatandaşlık başvurusu yapma hakkınız bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 • Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir