HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ

Büromuz, Türk ve Bulgaristan hukuku üzerine faaliyet gösteren uluslararası bir hukuk bürosudur. Büromuz uzman ve tecrübeli kadrosuyla bireysel ve kurumsal müvekkillere her türlü hizmeti sunmaktadır.

BULGARİSTAN HUKUKU

Müvekkillerimize Bulgaristan’da oturum ve Bulgaristan Vatandaşlığı’nın kazanılmasıyla ilgili her türlü danışma ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Bulgaristan Göçmenlerinin Bulgaristan Vatandaşlığı İşlemleri

Özellikle Bulgaristan’dan göç ederek gelen Türklerin, Bulgaristan Vatandaşlığı haklarını geri almaları için müvekkillerimiz adına Bulgaristan Devleti makamlarına yapılması gereken her türlü başvuruyu yapmakta, bu amaçla Bulgaristan doğum kayıtlarının çıkartılması, Bulgaristan Vatandaşlık durumunun sorgulatılması, oturum işlemlerinin takibi ile vatandaşlık başvurusu ve pasaport çıkartma işlemlerinin gerçekleştirmesini sağlamaktayız. Yine vatandaşlık işlemlerinden kaynaklanacak anlaşmazlıklarda Bulgaristan Mahkemeleri’nde her türlü dava açarak, takibi işlemlerini Bulgar avukatlarımızla birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Bulgaristan Vatandaşıyla Evli Bulunanlar

Bulgaristan vatandaşıyla evli bulunan kişilerin Bulgaristan’da oturum ve vatandaşlık almaları, doğan çocukların Bulgaristan’da kayıtlarının yapılması, evlilik ve boşanma işlemlerinin gerek Bulgaristan ve gerek Türkiye’de tanıma ve tenfizi işlemlerinin gerçekleştirilmesi noktalarında her türlü hizmeti vermekteyiz.

Bulgaristan’da Yatırım Yapmak

Göçmenler dışında bir Avrupa Birliği Ülkesi olan Bulgaristan’da yatırım yapmak, şirket kurmak, gayrimenkul almak ya da Türkiye’de kurulu bulunan şirket veya firmalarının temsilciliklerini Bulgaristan’da açmak isteyen yatırımcı ve iş adamlarına şirket kuruluşundan gayrimenkul yatırım işlemlerine kadar her türlü hukuki işlem ve prosedürlerin yerine getirilmesi noktasında hizmet sunmaktayız.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Oturum ve Vatandaşlık işlemlerinizi mutlaka avukatlar aracılığıyla yapınız.

Dünyanın her ülkesinde oturum ve vatandaşlık işlemleri avukatlar aracılığıyla takip edilir.

İş ve evrak takipçileriyle, ehil olmayan kişilerle, kulaktan duyma bilgilerle oturum ve vatandaşlık işlemlerinizi takip etmeye kalkarsanız ciddi hak kayıplarına uğrayabilirsiniz

Paranızı alıp ortadan kaybolan ya da uzun süre hiçbir işlem yapmayan, bugün yarın deyip sizi yıllarca oyalayan, sizden devamlı çeviri, masraf, harç adı altında masraf talep eden kişilere dikkat ediniz.

Vatandaşlık işlemleri ciddi hukuki süreçler içermektedir. Bulgar makamlarınca başvurunuzla ilgili olumsuz bir karar verilmesi veya başvurunuzun reddedilmesi durumunda avukat aracılığıyla hukuk yoluna başvurmanız, dava açmanız gerekebilecektir. Bulgaristan hukukunda dava açma hakkı kısıtlı zamanaşımı ve hak düşürücü sürelere tabidir. Böyle bir durum yaşamanız halinde, kısa bir süre içerisinde Bulgaristan’da vatandaşlık konusunda uzman bir avukat bulmanız ve hakkınızı korumak için dava açmanız sizin için zor ve zahmetli olacaktır. Bir çok kişi bu aşamada dava açma süresini kaçırmakta, geriye dönüşümsüz hak kaybına uğramaktadır. Büromuz Bulgaristan Vatandaşlık Hukuku üzerine uzmanlaşmış Bulgar avukatlarla birlikte çalışmakta, başvurunuzla ilgili bir sorun yaşadığınızda veya başvurunuz hukuka aykırı olarak reddedildiğinde Bulgar avukatlarımız sizin adınıza her türlü dava ve hukuk yoluna başvurmaktadır.

Avukat olmayan kişilerin sizin adınıza vekaletli veya vekaletsiz dava açma ve takip etme yetkileri yoktur. Hukuken bu yetki yalnızca Bulgaristan Barosuna kayıtlı avukatlara aittir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir